В наш нелегкий час, коли міняються цінності, коли матеріальні блага важать більше, ніж духовні надбання, здається,  що вже зникло благородство і честь, доброта і милосердя. Але є цінності, які не зникнуть ніколи, на них не вплинуть історичні кризи і життєві проблеми – це честь і гідність людини.

І сьогодні піде мова про жінку, яка через все своє життя пронесла і зберегла  вічні цінності та стала прикладом і зразком благородства, справедливості. Це Лариса Євгенівна Чехлова, яка одна з небагатьох  першопроходців внесла вагомий вклад у становлення та розвиток порту «Южний».

Народилася вона 10 листопада 1950 року, в м. Салехарді, Тюменської області. Після закінчення школи в м. Рибниця, Молдавської РСР поступила в Одеський інститут інженерів морського флоту.

У 1974 році закінчила інститут з червоним дипломом за фахом «Економіка і організація водного транспорту», ​​з присвоєнням кваліфікації «Інженер-економіст морського транспорту» і була спрямована в розпорядження відділу кадрів Чорноморського морського пароплавства. Перше місце роботи – відділ статистики Планово-економічного відділу ЧМП, на посаді інженера-економіста.

У березні 1979 року Лариса Євгенівна переведена на роботу в морський торговельний порт Южний у відділ планування, організації праці і заробітної плати на посаду інженера ВПОТіЗ.

Відділ планування організації праці і зарплати – один з перших створених відділів в порту Южний. Очолював ВПОТіЗ –  Осовий В.І., який мав величезний досвід роботи і авторитет серед керівництва ЧМП і керівництва Міністерства морського флоту. Завдяки йому колектив ВПОТіЗ поповнювався кваліфікованими фахівцями і професіоналами своєї справи. У відділі склалися дружні теплі стосунки, панувала атмосфера взаємодопомоги і підтримки. Тоді працювали: Наталля Рожко, Лариса Амосова, Неля Касько, Ірина Арестова, Юрій Рубцов, Віталій Чересленко, Зінаїда Соколова та ін.

На початку 80-х в порту нараховувалося 8 підрозділів та 11 відділів управління. Загальна чисельність працівників порту – 558 осіб, а вантажообіг порту – 2 294 тис.тонн. Тому з відділу організації планування праці і зарплати утворилося два відділи: планово-економічний (ВЕО) і відділ організації праці і зарплати (ВОТиЗ).

У 1985 р Лариса Євгенівна була призначена начальником планово-економічного відділу. Наказом по порту була призначена членом ініціативної групи з підготовки матеріалів і розробки технічної документації автоматизованої системи управління технологічним процесом, де відповідала за супровід програмного забезпечення.

У 1993 році в порту був створений відділ економіки та фінансів, куди влилися планово – економічний відділ і фінансова група бухгалтерії порту. Новостворений відділ очолила Лариса Євгенівна на посаді головного економіста – начальника відділу економіки та фінансів (ВЕіФ). Пізніше   була призначена заступником начальника порту. А начальником відділу економіки та фінансів – Обухова О.Л.

У 1994 році Ларисі Євгенівні присвоєно звання «Ветеран праці порту «Южний».

У період з 2009 – 2013 рр  Лариса Євгенівна працювала консультантом-координатором в Асоціації портів України.

Коли людина відповідає за свої вчинки, коли вона чесна з собою і оточуючими, тоді вона в змозі привнести в суспільство частинку себе, і своєї справи. За час роботи в порту Лариса Євгенівна неодноразово нагороджувалася Почесними грамотами порту і Міністерства транспорту України.

За довголітню сумлінну працю на благо порту напередодні п’ятдесятиріччя від дня народження, рішенням Колегії Міністерства транспорту України від 3 листопада 2000 р. Лариса Євгенівна була нагороджена знаком «Почесний працівник транспорту України». В тому ж році нагороджена Почесним золотим знаком Голови Одеської обласної державної адміністрації.

Як згадує Лариса Євгенівна, в її трудовій книжці є цікавий запис від 30.06. 1981 р, який викликає усмішку: «За участь в своєчасному виконанні завдання пароплавства по впровадженню Типових штатів суден портофлоту нагороджена грошовою премією в сумі 10 карб.»

Велич людини в її вчинках, у вагомому внеску в розвиток життя,  у відношенні до людей та до великої справи, яка відтворює наше з вами Майбуття!