4 листопада компанія Novadeal LTD (дочірнє підприємство групи компаній DEME Group, Бельгія) розпочала днопоглиблення в морському порту «Южний». Роботи проводяться двома сучасними днопоглиблювальними суднами: самовідвізним землесосом Breughel та судном-плугом Odin.

Загальний проектний обсяг днопоглиблення — 411 238 куб. м. Станом на 13 листопада, об’єм вилученого ґрунту з глибини акваторії порту становить вже 310 948 куб. м. Планується, що роботи триватимуть до кінця листопада поточного року.

«Роботи з днопоглиблення компанією Novadeal LTD ведуться зі значним випередженням запланованого графіку. З моменту, як їх було розпочато, пройшло всього 9 днів із 14 запланованих для проведення робіт, а сьогодні ми вже маємо вражаючий результат – понад 75% виконання плану. Це, насамперед, є свідченням надійності та професійності нашого європейського партнера», — зазначив начальник адміністрації морського порту «Южний» Максим Широков.

Днопоглиблювальні роботи проходять наступним чином: самовідвізний землесос Breughel здійснює забір ґрунту, в цей час судно-плуг Odin вирівнює поверхню плугом і підчищає дно. Вилучений ґрунт відвозиться на морський відвал ґрунтів порту «Южний» №2, який розташований на відстані 7,5 км від воріт порту. (додаємо схему*).

Контроль за днопоглиблювальними роботами ведеться за допомогою промірів глибин, які виконує підрядник, а замовник в особі адміністрації порту «Южний», своєю чергою, робить контрольні проміри. Водночас, проведення робіт супроводжується комплексним екологічним моніторингом для оцінки їх впливу на екосистему.

*заштриховані червоними лініями фігури — це ділянки, на яких вже виконане днопоглиблення, зеленими — ділянки, на яких днопоглиблювальні роботи ще тривають.