Цього року завершили встановлення сонячних батарей в усіх адміністративних будівлях адміністрації порту «Южний». Використання альтернативних джерел енергії не тільки скорочує витрати на енергоносії і ремонт тепломереж, а й підвищує якість теплопостачання і покращує екологічну обстановку.

Про ефективність використання енергії сонця розповів начальник відділу енергозабезпечення адміністрації морського порту «Южний» Михайло Станкевич.

– В адміністрації морського порту «Южний» введено в експлуатацію чотири системи геліопанелей для отримання гарячого водопостачання.

Скажіть, будь ласка, що дають системи геліопанелей?

На сьогодні на будівлях нашого підприємства введено в експлуатацію чотири системи геліопанелей, що дозволяє нам отримувати гарячу воду в неопалювальний період на 100% від сонячного тепла та заощаджувати енергоносії в опалювальний сезон.

– Які екологічні аспекти враховано під час введення в дію цих систем?

Використання систем призвело до зменшення викидів у атмосферу тепла внаслідок значного скорочення обсягів тепла,  що транспортується по тепломережах. Зменшилися викиди  вуглецю (СО2) у атмосферу, що не виробляється при використанні зелених технологій. За період експлуатації систем скорочення викидів складе близько 400 000 кг СО2.

– Які додаткові переваги цього обладнання?

Індивідуальні системи гарячого водопостачання дозволяють бути незалежними від сторонніх постачальників електроенергії і тепла. При аварійних ситуаціях та перебоях з енергоресурсами індивідуальні системи дозволяють співробітникам підприємства працювати без перерв, що дуже важливо для забезпечення сталої роботи підприємства.

– Які економічні показники систем водопостачання?

Наші системи дозволяють отримати 60 Гкал тепла вартістю 125 тис. грн на рік при сучасних цінах на енергоресурси. Термін використання обладнання складає мінімум 25 років.