21 вересня виїзна робоча група під керівництвом начальника адміністрації морського порту «Южний» Максима Широкова здійснила перевірку пункту пропуску через державний кордон України «Морський торговельний порт «Южний» та прилеглої до акваторії порту території.

У проведенні перевірки взяли участь фахівці служби морської безпеки та юридичної служби адміністрації МП «Южний», а також представники Лиманської районної держадміністрації, відділу прикордонної служби «Південний», митного поста «Південний», Южненського ВП ГУНП в Одеській області, Управління поліції охорони в Одеській області, Южненського МС ГУ ДСНС України в Одеській області та Южного МРВ УСБУ в Одеській області.

Були обговорені питання щодо забезпечення комплексу організаційно-правових заходів для запобігання можливим нещасним випадкам в акваторії та на суднохідному каналі порту, обмеження доступу осіб в зони прикордонно-митного контролю акваторії морського порту «Южний».

Крім того, робочою групою було розглянуто питання щодо можливості створення таоблаштування двох контрольно-пропускних пунктів з ваговими комплексами на ділянках траси М28 Одеса-Южний. Розміщення цих комплексів планується з метою обмеження доступу та здійснення контролю осіб і транспортних засобів, що потрапляють в зону прикордонного та митного контролю.

Всім учасникам робочої групи запропонували підготувати пропозиції щодо забезпечення належного рівня безпечного функціонування морського порту «Южний» для їх подальшого розгляду, обговорення та формування спільного Плану заходів на Комітеті безпеки порту, який планується провести в жовтні 2017 року.