11 вересня компанія China Harbour Engineering Company Ltd. (CHEC) розпочала реалізацію другого проекту в порту «Южний» — «Реконструкція морського підхідного каналу та внутрішніх водних підходів до глибоководних причалів морського порту «Южний».

А сьогодні ми вже готові поділитися з вами першими результатами. #прозореднопоглиблення #прозорийЮжний

Станом на 19 вересня за оперативними даними обсяг днопоглиблення складає 74 000 куб. м, це на 8 % більше запланованого об’єму. Кількість ходок самовідвозного землесосу становить 33.

Нагадаємо, днопоглиблювальні роботи в акваторії порту виконує самохідний земснаряд Tongli, який прибув в морський порт «Южний» 24 липня. Це китайське судно, довжиною 111.4 м, шириною 21 м., дедвейтом 9551 м3.

Проектом передбачено виконання днопоглиблення на чотирьох ділянках:

  1. підхідний канал (морська частина);
  2. підхідний канал (внутрішня частина);
  3. маневрова зона причалів №№ 5-6;
  4. операційна акваторія причалів №№ 5-6.

Відтак, роботи відбуваються в такий спосіб: для землесоса робота розпочинається з маневрової зони (розворотного кола причалів №№ 5-6), потім — внутрішня частина морського підхідного каналу та морський підхідний канал. Для забезпечення точності виконання робіт та безпечного транспортування ґрунту на морський відвал виконується позиціювання землесосу за допомогою систем навігації та підрулюючих колонок. Для забору ґрунту на дно опускається всмоктувальний трубопровід, обладнаний ґрунтоприймачами. За допомогою ґрунтових насосів виконується завантаження видобутого ґрунту у трюм землесосу. Після завершення завантаження трюму землесос вирушає на підводний відвал та скидає вироблений ґрунт, рухаючись навколо навігаційного буя, встановленого в центрі завантажувального блоку. Скидання вилученого ґрунту здійснюється на ділянку № 2, яка знаходиться на відстані 7,3 км від входу в порт.

Контроль за рухом на морський відвал самовідвозного трюмно-рефулерного землесосу Tongli (IMO 9056832) виконується за допомогою системи AIS — програмне забезпечення Shipping Explorer.

Посилання, за якими можна відстежити рух суден в онлайн режимі:
http://www.shippingexplorer.net/ru
https://www.marinetraffic.com/