Умовну пожежу загасили, постраждалого евакуювали, забруднення акваторії усунули — так завершилися масштабні спільні навчання адміністрації морського порту «Южний» і 1 ДПРЗ з охорони об’єктів ГУ ДСНС України в Одеській області, які майже тиждень тривали в порту. В маневрах брали участь близько 100 фахівців і 6 одиниць техніки.

Під час тренувальних навчань учасники відпрацьовували практичні навички членів екіпажів суден портового флоту, при виникненні аварійної ситуації — гасіння пожежі на судні з можливим розливом нафтопродуктів на акваторії морського порту «Южний».

За легендою, до головної диспетчерської адміністрації порту надійшло повідомлення від змінного помічника капітана судна ПС -323 про виникнення загоряння в машинному відділені та забруднення акваторії нафтопродуктами.

«Диспетчер правильно зреагував, негайно провів оповіщення відповідних служб, і ми спільними зусиллями приступили до ліквідації надзвичайної ситуації», — відзначив начальник відділу пожежної та техногенної безпеки, мобілізаційної роботи та цивільного захисту В’ячеслав Кононенко.

Чергові караули ДПРЧ-41, ДПРЧ-42 прибули до місця події, в той час як з морського боку долучився нафтосміттєсбирач «Sea Ant». Керівник операції викликав Швидку допомогу для надання допомоги потерпілому. Караули розпочали гасіння пожежі безпосередньо на борту ПС-323 з боку плавпричалу. Прк «Бріз» встановив бонові загородження. На завершення операції фахівці служби безпеки мореплавства та відділу екологічної безпеки адміністрації порту провели візуальний огляд акваторії, в результаті якого відзначили, що забруднюючі речовини на акваторії порту не виявлені.

«Учасники навчань відпрацювали злагоджено та чітко», – додав В’ячеслав Кононеко.