У липні поточного року представники служби безпеки мореплавства адміністрації морського порту «Южний» провели аудиторську перевірку функціонування системи управління безпекою ТОВ «Боріваж». Таким чином підприємства продовжують підготовку до майбутнього аудиту морегосподарського комплексу представниками ІМО.

Фахівці адміністрації порту перевірили ефективність функціонування системи управління безпекою підприємства. Надані рекомендації щодо осучаснення чинного Керівництва по СУБ підприємства та консультативна допомога в питаннях взаємоузгодження систем, що забезпечують безпеку мореплавства.
У ході аудиторської перевірки був проведений спільний «День безпеки», в рамках якого пройшло тренувальне заняття з координації дій, сил і засобів підприємств при виникненні аварійної ситуації – рятування людини, яка потрапила на акваторію порту.

Крім того фахівці служби безпеки мореплавства адміністрації морського порту «Южний» спільно з ТОВ «Термінал Стивідорінг і К» провели тренувальне заняття з координації дій, сил і засобів підприємств при виникненні аварійної ситуації – пожежі на нафтоналивному причалі при перевантаженні паливної рідини.

До рятувальної операції залучили спеціалізовані плавзасоби адміністрації морського порту «Южний», сили та засоби берегового складу та фахівців ТОВ «Термінал Стивідорінг і К». Під час заняття перевірили взаємозв’язок між диспетчерськими службами підприємств, працездатність систем пожежогасіння та практичні навички персоналу.
Злагоджені дії працівників підприємств та диспетчерських служб під керівництвом КНС порту показали їх готовність до оперативного реагування та ліквідації аварії.

Треба також зазначити, що в рамках підготовки морегосподарського комплексу України до аудиту Міжнародної морської організації (ІМО) згідно з Кодексом щодо здійснення документів ІМО, яка прийнята резолюцією А.1070 (28) від 04.12.2013 та вступила в силу як обов’язкова з 01.01.2016; на виконання вимог Обов’язкових постанов по морському порту «Южний» фахівцями служби безпеки мореплавання адміністрації спільно з представниками суб’єктів господарювання на акваторії порту проводиться робота щодо актуалізації та приведення до сучасних умов Керівництв з функціонування систем безпеки мореплавства підприємств і їх взаємозв’язку з Керівництвом по СУБ адміністрації морського порту «Южний».
У червні 2017 року погоджено адміністрацією та введено в дію оновлену редакцію Керівництва по СУБ МНТ «Південний».

Адміністрація морського порту «Южний» висловлює впевненість, що протягом 2017р. системи безпеки мореплавства підприємств на акваторії порту будуть приведені у відповідність з міжнародними вимогами і інтегровані в єдину систему безпеки, що включає всі аспекти, передбачені вимогами ІМО.