Герасименко Раїса Андріївна народилася 11 червня 1957 р. у районному центрі   Миколаївка Одеської області. В чотири роки разом із сім’єю переїхала  в с. Крижанівка.

Навчалася в Крижанівській  восьмирічній школі. З дитинства Рая була дуже активною, вміла захоплювати  друзів на різні події.  Співала в шкільному хорі, займалася легкою атлетикою. Після закінчення школи вступила до  технікуму  громадського  харчування (по наполяганню батьків), але  місяць навчання показав, що  «не її». Закінчивши  курси  машинопису,  в 16 років  почала свою трудову діяльність телеграфістом  Одеського головпоштамту. Навчання продовжила в  вечірньому  відділенні Одеського автомеханічного технікуму. Незабаром  перейшла працювати  на  ЗОР. Отримавши спеціальність техніка – плановика, була призначена начальником  відділу підсумування.

У 1979 році брат Раїси Андріївни  працював водієм  першого директора ОПЗ, та  в грудні 1979 звіз сестру на екскурсію, подивитися на велике будівництво заводу та порту.  Раїсі дуже сподобався пейзаж  Аджаликського лиману, вона  відчула перспективу двох величезних підприємств.  І  4 лютого 1980 р. вже почала  працювати в управлінні порту  інспектором  другого відділу.

В червні 1989 року  на виборчій  основі перейшла працювати бухгалтером профкому  порту,  потім стала головним бухгалтером профкому. Закінчила заочне відділення  Харківського інституту  управління за спеціальністю  «Економіка та аудит». 19 жовтня 2006 року була обрана головою профкому.

Раїса Андріївна  з любов’ю згадує дружній колектив профкому, де  царювала взаємовиручка,  де  завжди  підтримували один одного.

У найскрутніші моменти зміни влади в порту Раїса Андріївна  відстоювала інтереси працівників  порту, ретельно стежила за виконанням Колективного Договору, особливо з соціальних питань, аргументуючи  кожне рішення. Тому в кінцевому результаті від цих рішень вигравав увесь трудовий колектив порту. Під керівництвом  Герасименко Р.А. профспілковий комітет чітко планував і контролював  витрату на культурно-масову, лікувально-оздоровчу та навчально- спортивну роботу, приділяючи велику увагу оздоровленню працівників порту.

Протягом 20 років вона очолювала  жіночу раду порту, безпосередньо брала участь  у створенні дитячих та юнацьких спортивних секцій з гандболу, вільної боротьби, вітрильного спорту, гімнастики, плавання, футболу, карате. В цих секціях займаються спортом більше 500 дітей  мешканців Южного та робітників порту.

Раїса Андріївна, маючи великий практичний досвід профспілкової роботи, внесла особистий вагомий вклад у розвиток торговельного  порту Южний.  В місті Южному Раїса Андріївна  проживає з початку його існування. На її очах місто  відбувалося, заселялися квартири, створювалися сім’ї, тому вона щиро цікавилась всім, що відбувається в Южному. Багато років працюючи профспілковим керівником і як жителька міста, вона завжди допомагала в проведенні різних загальноміських заходах, брала активну участь у відкритті нових об’єктів соціального призначення. Жодне прохання про матеріальну допомогу не залишала без своєї особистої уваги. І зараз вона, просто як жителька міста,  дуже активно  приймає участь у різноманітних міських заходах.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм  в роботі  Раїса Андріївна  неодноразово заохочувалася керівництвом порту.

У 2007 році була нагороджена  Почесною грамотою Державного департаменту морського і річкового  транспорту України, Нагрудним знаком «Почесний працівник профспілки працівників морського транспорту України»,  Асоціацією Жіночих організацій Одеської області у номінації «Благодійна діяльність» нагороджена дипломом  «Жінка  року 2007». Виконавчим комітетом Южненської міської ради в номінації «Громадська діяльність» нагороджена Дипломом «Жінка року 2006», «Жінка десятиріччя» та багатьма іншими нагородами 2002-2010 років.

Раїса Андріївна – Почесний працівник морського і річкового транспорту України, полковник Українського козацтва. Нагороджена орденом «Покрови Пресвятої Богородиці» та орденом «Берегиня».

У 2013  році Южненська міська рада прийняла рішення про присвоєння Герасименко Раїсі Андріївні звання «Почесний громадянин м. Южне». Вона перша жінка, яка має статус звання «Почесний громадянин міста Южне».

Раїса Андріївна й зараз має  заняття: вона дуже любить рибалити, мандрувати, вирощувати квіти, приділяє багато уваги онукові, та в неї ще вистачає часу і бажання займатися рукоділлям. На даний час  в міській художній  галереї  триває виставка її робіт з народно- прикладного мистецтва.

11 червня Раїсі  Андріївні  виповнилося 60 років. Колектив портовиків, адміністрації  морського порту, ветерани праці та пенсіонери порту   від всього серця вітають Раїсу Андріївну з ювілеєм. Бажають  міцного здоров’я,  щастя та сімейного благополуччя.