В морському порту «Южний» пройшли спільні навчання служб адміністрації морського порту «Южний» і ДП «МТП «Южний» з ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з виникненням пожежі на акваторії порту.

За легендою навчань, пожежа виникла у другому таку стоянкового нафтоналивного судна «Одессос». Шкіпер с.н.с. «Одессос», виявивши загоряння доповів змінному диспетчеру адміністрації порту та задіяв стаціонарну систему зрошення палуби судна. Змінний диспетчер адміністрації порту, в свою чергу, здійснив оповіщення членів комісії надзвичайних ситуацій, які негайно прибули на місце виникнення НС. Для ліквідації пожежі змінний диспетчер також викликав загін пожежної безпеки ДП «МТП «Южний», та для гасіння пожежі з моря був задіяний, пристосований для цілей пожежогасіння буксир «Володимир Іванов». Нафтосміттєзбирач «Еколог» здійснював моніторинг району аварії на предмет можливого забруднення нафтопродуктами. Спільними силами екіпажу с.н.с. «Одессос», загону пожежної безпеки та буксирного флоту ДП «МТП «Южний» пожежу було ліквідовано.

Як зазначив начальник відділу пожежної та техногенної безпеки і мобілізаційної роботи та цивільного захисту адміністрації морського порту «Южний» Вячеслав Кононенко, проведення подібних заходів дає змогу, у разі виникнення надзвичайних ситуацій відпрацювати спільну дію механізму управління силами та засобами протидії надзвичайним ситуаціям з об’єктами господарювання, які знаходяться на акваторії.

Всі учасники спільного навчання успішно впорались із завданням.