Служба морської безпеки (СМБ) адміністрації морського порту «Южний» регулярно здійснює комплекс заходів, спрямований на забезпечення безперебійної роботи адміністрації порту та всіх суб’єктів господарювання морського порту «Южний». Заходи проводяться на виконання вимог міжнародного кодексу ОСПЗ  та з метою підтримання високого рівня безпеки в МП «Южний».

СМБ систематично проводить теоретичні навчання та практичну підготовку працівників служби, заняття з персоналом адміністрації, відпрацьовує спільні навчання, перевірки і наради з представниками правоохоронних органів та підтримує постійну взаємодію зі службами безпеки всіх портових операторів МП «Южний».

Саме злагоджена співпраця служби морської безпеки адміністрації порту, служб безпеки підприємств порту і правоохоронних органів, відповідальність та професіоналізм їх працівників створюють необхідні сприятливі умови для безпечної виробничої діяльності в порту та проведення вантажно-розвантажувальних робіт біля всіх причалів морського порту «Южний».