У морському порту «Южний» пройшли спільні навчання спеціалізованих служб ДП «МТП «Южний» та служб адміністрації морського порту «Южний» за експериментальною програмою «сині конверти».

Згідно з легендою, вахтовий пожежний матрос буксира «Володимир Іванов» зауважив хмару аміаку над судном-газовозом, який стояв під навантаженням біля причалу № 3. Капітан буксиру негайно оголосив загальносуднову тривогу, сповістив диспетчерські служби і попрямував до місця витоку аміаку. До нього приєднався буксир «Євген Яковцев». Буксири запустили системи зрошення і пожежні монітори, не даючи хмарі аміаку поширитися акваторією порту.

Диспетчер морського порту «Южний» негайно оголосив газову тривогу і провів оповіщення членів комісії з надзвичайних ситуацій (КНС). Були підготовлені транспортні засоби для можливої евакуації персоналу автотранспортом і суднами портового флоту, а також запущена система пожежогасіння причалу № 3, яка запобігає поширенню аміаку на територію, зменшує концентрацію і ліквідує загрозу ураження.

Оперативні і злагоджені дії судів портового флоту ДП «МТП «Южний» і технічних засобів адміністрації морського порту «Южний» під керівництвом КНС дозволили в найкоротший термін впоратися з аварійною ситуацією.