31 березня 2017 року пройшла комісійна комплексна перевірка стану додержання режиму в пункті пропуску «Морський торговельний порт «Южний». Мета проведення заходу – забезпечення безперервної роботи підприємств морського порту «Южний», попередження та недопущення актів незаконного втручання в їх діяльність, протидія актам тероризму і піратства в морському порту «Южний».

Представники служби морської безпеки адміністрації морського порту «Южний», відділу прикордонної служби «Южний», митного поста «Григорівка» і служб безпеки портових операторів в складі комісії обстежили стан систем охорони всіх суб’єктів господарювання морського порту «Южний». Особливу увагу було зосереджено на стані загорожі по периметру пункту пропуску щодо унеможливлення потрапляння на територію сторонніх осіб, дотримання належного пропускного та внутрішньооб’єктового режиму на території порту та портових операторів.

За результатами спільного обстеження встановлено, що режим в пункті пропуску, а також організація охорони території підприємств морського порту «Южний» відповідають вимогам керівних документів з охорони та безпеки.

Після підписання Актів спільного обстеження, керівникам окремих портових операторів буде рекомендовано забезпечити усунення незначних недоліків, виявлених в ході обстеження.