У березні 2017 року представники служби безпеки мореплавства адміністрації морського порту «Южний» провели аудиторську перевірку функціонування системи управління безпекою в портовому флоті ДП «МТП «Южний».

Перевірка проходила на виконання вимог наказу Міністерства транспорту України «Про затвердження Положення про систему управління безпеки судноплавства на морському і річковому транспорті», ст. 12, 15 Закону України «Про морські порти України», з метою підготовки до майбутнього аудиту морегосподарського комплексу представниками ІМО.

Під час аудиту було перевірено ефективність функціонування системи управління безпекою підприємства і плавзасобів, що перебувають в його управлінні.

На завершення аудиторської перевірки був проведений спільний «День безпеки», в рамках якого пройшло тренувальне заняття з координації дій, сил і засобів підприємств при виникненні забруднення акваторії нафтовмиснимі речовинами, під час проведення бункерувальної операції.

До ліквідації умовної аварії були залучені сили та засоби плавскладу і фахівців портового флоту ДП «МТП «Южний» та спеціалізованих плавзасобів адміністрації морського порту «Южний». Злагоджені дії працівників підприємств, диспетчерських служб, під керівництвом КНС порту, показали їх готовність до оперативного реагування на ліквідацію аварії.